Title Image

Упаковка чаю: конструкція та дизайн

Дизайн упаковки

Ви молодий чайний бренд, який не знає з чого почати? Заплуталися у видах картону та не знаєте, де замовити дизайн упаковки? Наш гайд вам на допомогу – ми розібралися з основними тонкощами та зібрали все необхідне під одним заголовком. Читайте про дизайн упаковки чаю в Україні та головні світові тренди в нашій статті.

Матеріали

Перш ніж замовити дизайн упаковки чаю, визначтеся, з чого буде зроблена ваша тара. Вибір пакувального матеріалу залежить від цінової політики бренду. Якщо йдеться про чай преміумкатегорії, то тут найчастіше зустрічається метал, кераміка, порцеляна, бляшанки або картон з «вікнами». Чай середнього цінового сегмента упаковують у фільтр-пакети, фольгований лавсан або металізований папір. Своєю чергою, бюджетні марки використовують картон або поліетилен.

Чай фасують у кілька «шарів» — спочатку фільтр-пакетик, потім картонна коробка та зверху термозбіжна плівка. Якщо чай розсипний, його спочатку запаковують в поліпропіленову плівку, а потім вже кладуть в коробку. Це пов’язано з тим, що більшість чайних упаковок виготовляється з дешевого макулатурного картону. А він не повинен контактувати із харчовими продуктами. Що стосується чисто целюлозного картону, такий матеріал коштує дорого, тому його використовують переважно для елітних сортів.

Вкрай рідко зустрічається блістерна упаковка. Зазвичай у такий спосіб фасують фіточаї, щоб позначити точне дозування та не дати лікарським речовинам потрапити під вплив повітря.

Також при розробці упаковки для чаю зверніть увагу на такі технічні нюанси:

  1. Тара повинна захищати чай від несприятливого впливу зовнішніх факторів – сонячного світла, сторонніх запахів, підвищеної вологості чи сухості, бактерій і т.д.
  2. Упаковка повинна зберігати оригінальні властивості – чай не повинен видихатися, втрачати смак та аромат.
  3. Чай у картонній коробці може зберігатися трохи більше як рік.
  4. Дерев’яна упаковка має бути виготовлена з добре висушеної деревини. В іншому випадку чай відволожиться і вбере сторонній запах.
  5. Поліетилен негативно впливає на смак напою.

Замовити упаковку для чаю можна в компанії «Тріумф-Пак» (Київ), «Аріс», «Текстиль-Пром-Інвест» (Харків). Підприємства випускають рулонну упаковку, «стабіло», дой-паки, а також пакети з крафт-паперу та картонні тубуси для преміумсегменту.

Дизайн упаковки чаю в Україні: приклади

Економклас

Для бюджетних марок якісний дизайн упаковки чаю – не найпріоритетніше завдання. Тому економклас представлений на полицях мізерною колірною палітрою, стандартною прямокутною формою та одноманітними патернами.

Приклади дизайну упаковки чаю

Мідлмаркет

Середній ціновий сегмент акцентує на своєму «англійському походженні», тому в дизайні упаковки домінують вікторіанські образи, колоніальні мотиви, британські пейзажі та визначні пам’ятки.

Приклади дизайну упаковки чаю

Преміумклас

Елітні сорти чаю в Україні асоціюються здебільшого з жерстяними банками або «подарунковими» наборами на 100+ пакетиків. Також у преміальному сегменті можна зустріти розсипний чай у керамічній упаковці або пакетах з крафтового паперу.

Приклади дизайну упаковки елітного чаю

Молоді бренди

Крім великих виробників, на українському ринку також представлені авторські органічні чаї. Їх роблять вручну та випускають лімітованими партіями. Основні тренди в дизайні упаковки — простота, стриманість, єднання з природою та культурні посилання до Карпат.

Приклади авторського дизайну упаковки чаю

Світові тренди у дизайні упаковки чаю

Нестандартні форми

Звичайною круглою банкою покупця навряд чи зачепиш, а от упаковкою у формі часточки кавуна або хитромудрим шестикутником точно. Тому не бійтеся експериментувати та пробувати нові форми упаковок.

Приклади нестандартного дизайну упаковки чаю

Шукаємо альтернативу картону

Тут усе просто: картон усім набрид. Чого не скажеш про дерево та скло. Звичайно, у цих матеріалів є свої недоліки, проте березові скриньки та прозорі бульбашки виглядають набагато цікавіше, ніж звичні картонні прямокутники.

Упаковку для чаю можна робити не лише з картону.

Квітковий принт

Рослинна тематика в дизайні упаковки чаю, як маленька чорна сукня завжди актуальна. Тому використовуйте квітковий принт із чистою совістю: це не стільки кліше, скільки перевірена часом класика.

Класична упаковка чаю

Більше кольору

Хто сказав, що дизайн упаковки чаю має бути стриманим і манірним, немов старенька Англія? Закордонні виробники не бояться соковитих відтінків. Навпаки, на полицях часто можна зустріти помітні кольори та райдужні патерни..

Упаковку чаю можна зробити у яскравих кольорах.

Пакетик теж у справі

Креативний підхід до дизайну чайних пакетиків дасть вам незаперечну перевагу перед конкурентами. Адже кому потрібні прості фільтр-пакети, якщо у вас у гуртку плаває вігвам чи журавлик оригамі?

Нестандартні приклади чайних пакетиків

Де замовити дизайн чаю?

Якщо вам на першому місці стоїть не економія коштів, а креативний підхід, ми радимо замовити дизайн упаковки чаю в агенції. Інакше вам доведеться шукати дизайнера з досвідом у брендингу (яких зараз не так багато) або робити все своїми руками. Також варто пам’ятати про те, що в агенції вас супроводжуватимуть навіть на етапі виробництва. А для «повної картини» нададуть ЗD-моделі та прототипи будь-якого рівня складності.Замовити послугу

Контакти потрібні для швидкого зв'язку з вами.

Ми не використовуємо ці дані для інших цілей.

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.