Title Image

Бізнес-презентації — стислий FAQ

Дизайн, Презентація

Хто з вас починає несамовито сміятися при словах “бізнес-презентація”? Дивно, але багато менеджерів і маркетологів не до кінця усвідомлюють силу цього інструменту. Сьогодні ми знову вступаємо в епоху Просвітництва. Ми хочемо розповісти, як ваш бізнес-план, комерційна пропозиція, звернення до партнерів, річний звіт тощо стане переконливим і простим для сприйняття.

Звичайно, у вас є запитання. Ось із них і почнемо.

Чим бізнес-формат презентації відрізняється від звичного?

Щоб відповісти на це запитання, потрібно уточнити поняття “звичних” презентацій. Це ті, які ви робите самостійно, користуючись шаблонами, запропонованими програмою. І то, коли формат презентації прям обов’язковий. А так “я краще картинки у ворд вставлю”.

Не дивно, що ви настільки недооцінюєте презентації. Ви просто ними неправильно користуєтеся.

Бізнес-формат презентації – це переконлива доповідь. Текст очищається від сміття і розбивається на невеликі порції, тому добре читається. Просте візуальне оформлення в рази покращує його.

Презентація для бізнесу

Приклади слайдів з річного звіту компанії “Київстар” 2014 року.
Повністю звіт можна переглянути тут

Як я можу використовувати бізнес-презентацію?

Ви виступаєте перед невеликими аудиторіями? А перед великими? Робите доповіді, розповідаєте про важливе? Може, ви хочете залучити великі інвестиції?

Ми не гарантуємо, що презентація наповнить середненьку доповідь геніальними ідеями. Це ваша турбота.

А ось найкращі напрацювання без правильного оформлення просто не вистрілять. Якщо ви стільки зусиль доклали до розробки матеріалів для виступу, чому б не закріпити його успіх?

У яких випадках без створення презентації не обійтися:

 • Якщо ви хочете подати інформацію партнерам, керівництву або підлеглим. Це може бути річний звіт, доповідь про стан справ та інше.

  Про що ви найчастіше розповідаєте на нарадах? Тепер уявіть, що цього разу вас слухатимуть, не відриваючись на перевірку Twitter.

 • Якщо ви випускаєте новий бренд або продукт. Є два варіанти – замовити маркетинг-кіт або презентацію.

  Маркетинг-кіт підходить для детального розкриття всіх переваг. Це комплексна робота.

  Формат презентації стане зручним, якщо ви готуєте вступне слово або хочете зацікавити холодну публіку.

 • Якщо ви працюєте в інфо-бізнесі. На очевидному довго зупинятися не буду. Як взагалі вести лекції, якщо у вас немає візуального підкріплення? Ваші слухачі будуть вдячні за зрозумілу шпору.

  До речі, презентації з особливо корисних заходів розшарюються з неймовірною швидкістю і роблять спікера відомим – принцип також відомий під кодовою назвою “магія халяви”. І в цьому випадку, що кращий вигляд має презентація, то більша довіра до мовця. А отже, на ваш наступний івент прийде більше людей, ніж ви очікували.

Розробка презентації

Навіщо мені витрачати гроші на дизайн бізнес-презентації?
Я й сам все можу.

Припустимо, ваша робоча година оцінюється в 500 грн. Приблизно. Отже, скільки часу у вас піде на розробку презентації на 10 слайдів? Здається, що впораєтеся за годину?

Не йдеться про використання шаблонів PowerPoint і безглуздих довгих речень. У такому разі у вас вийде презентація, яка просто не спрацює.

Справжня презентація – це доволі кропітка і виснажлива процедура. Вам необхідно створити текст, самостійно обробити його, розробити дизайн, іконки, анімацію, інфографіку тощо. До речі, а навичками копірайтера і дизайнера ви володієте? Якщо ні, то час розробки одного слайда збільшується в рази.

Отже, за умови, що ви маєте основну роботу і намагаєтеся вирулити із завалів там, а у вільний відсутній час підкорюєте Ps і Ai, паралельно вивчаючи праці Каплунова та Ільяхова з правильного поводження з текстами… Навіть це речення складно читати, не те, що уявити таке в реальності. Але хто з нас не любить мріяти. Отже, ви геніальний менеджер, дизайнер і копірайтер? На один слайд у вас піде не менше ніж година – перевірте самі. А отже, час, убитий на розробку всієї презентації, можна оцінити в 5-6+ тис. грн

І так, тут є додаткові “але”:

 1. Поточні та інші (давно прострочені) завдання на основній роботі. Так-так, поки ви залипаєте у відео зі створення презентацій, усе це нікуди не дівається. А отже, вартість розробки презентації своїми силами зростає в половину.

  І так, удачі в пошуках часу для перекуру.

 2. Ви не дизайнер і не копірайтер. І це чудово. Ви добре робите свою роботу, а побічні завдання доручіть людям, які так само добре розбираються у своїй.

Дизайн презентації

Гаразд, презентації – це корисно.
Мені тепер за кожною презентацією до вас звертатися?

Ми, звісно, раді вас бачити в кабінеті шефа за чашкою кави. Але це необов’язково. Можливо, вам більше знадобиться розробка шаблону корпоративної презентації.

Це означає, що ми робимо оформлення обкладинки презентації, слайда, заключної сторінки та інше. А ви наповнюєте її в міру необхідності. Це економить і час для підготовки презентації, і виділені на неї кошти.

Бізнес-презентація

Якщо презентації, які ви робите, мало відрізняються одна від одної за призначенням, варто замовити шаблон корпоративної презентації.

Все ще хвилюєтеся про гроші? Маякніть нам сюди, щоб ми поділилися детальним прайсом. Там немає шокуючого контенту, чесно.Замовити послугу

Контакти потрібні для швидкого зв'язку з вами.

Ми не використовуємо ці дані для інших цілей.

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.