Title Image

Каталог: реклама, імідж та продаж в одному інструменті

Дизайн

Каталог – це по суті друкарська вітрина. Його перша та основна функція — представляти компанію та асортимент її товарів/послуг. У цьому випадку каталог допомагає наочно продемонструвати споживачеві продукцію, містко та швидко поінформувати клієнта про свою діяльність та залучити потенційних покупців.

Друга функція каталогу – повідомна. З його допомогою компанії підтримують зв’язок із постійними клієнтами та підвищують їх лояльність. Наприклад, тримають покупця в курсі всіх «новинок», акцій, змін в асортименті тощо.

Типи каталогів та їх призначення

  1. Періодичні. Виходять із рівним часовим інтервалом. У кожному випуску – актуальні пропозиції та свіжа інформація.
  2. Іміджеві. Акцент у таких виданнях зміщений на місію, цінності та успіхи підприємства, тоді як інформація про товар відходить на другий план. Розповсюджують іміджеві каталоги поштою або на різних заходах — виставках чи презентаціях.
  3. Рекламні. Демонструють поточний асортимент, можуть включати прайс-лист як у всі товари, і окремі лінійки. Поширюються адресно чи безпосередньо на місцях продажу. Часто бувають прив’язані до акційних пропозицій, конкретних подій чи дат.

Процес створення каталогу

Перший етап роботи над каталогом – це визначення його призначення та цільової аудиторії. Потім необхідно вибрати тематику та вирішити всі технічні нюанси – обсяг, формат, метод розповсюдження. Далі йде підбір фотоматеріалів і текстове наповнення. Завершальний етап – створення макета.

Зробити каталог можна самостійно за допомогою спеціальних програм-конструкторів. Однак необхідно пам’ятати, що вони пропонують однакові шаблони без можливості індивідуалізації. Загальнодоступні макети можуть використовувати інші компанії або навіть ваші прямі конкуренти. Тому, використовуючи шаблони, ви ризикуєте втратити індивідуальність.

Людині без досвіду та дизайнерських навичок ми рекомендуємо звернутися за допомогою до агенції. Професіонали допоможуть вам інтегрувати фірмовий стиль компанії та розробити якісні макети.

Рекомендації щодо наповнення каталогу:

  • всі деталі каталогу необхідно ретельно продумувати заздалегідь, оскільки редагувати макет на етапі друку неможливо. Виняток становить лише друк за допомогою цифрового обладнання;
  • одне з головних завдань – розробити максимально простий та зручний у використанні каталог, який буде зрозумілий читачеві на інтуїтивному рівні. Якщо ваш клієнт губиться в цінах та артикулах, значить макет слід спростити;
  • щоб вибрати оптимальну частоту випуску каталогів, спробуйте розсилати матеріали з різним інтервалом. Зупиніться на тому варіанті, який дає найбільший відгук. Це може бути регулярне розсилання (раз на квартал, наприклад), або ситуативне — присвячене до особливого приводу чи акції;
  • випускайте мініверсії каталогів на певну тематику як проміжні випуски. Це чудовий варіант пошуку нових покупців, якщо у вас обмежений бюджет.

Коротко про головне:

  1. Каталоги надають споживачеві інформацію про товари, послуги чи діяльність підприємства в цілому. Їхня мета — «підігріти» потенційних клієнтів та підвищити лояльність постійних клієнтів..
  2. Всі каталоги можна розділити на іміджеві, рекламні та періодичні.
  3. Зробити каталог можна самому, проте таке видання не відрізнятиметься оригінальністю. За розробкою професійних макетів та індивідуальним дизайном каталогу краще звертатися до фахівців.


Замовити послугу

Контакти потрібні для швидкого зв'язку з вами.

Ми не використовуємо ці дані для інших цілей.

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.