Title Image

Рекламний віжуал: розробка, креатив, вартість

Дизайн, Реклама

Розробка key visual для рекламної кампанії – непросте завдання. Більшість покупців у наші дні виносить вердикт блискавично. Не встигли ви викотити новий дизайн, як споживач уже визначився: чи заслуговує ця компанія на довіру? Чи відчуваю себе комфортно, віддаючи їм свої гроші? Рішення приймаються швидко… Але наскільки швидко?

Лікарка Гітте Ліндгаард з Карлтонського університету вирішила знайти відповідь на це питання і провела дослідження. Вона попросила користувачів оцінити кілька вебсторінок, при цьому показ кожної зайняв лише 1/20 секунди. У результаті Ліндгаард дійшла разючого висновку: покупець формує думку про віжуал за 50 мілісекунд. Тільки уявіть. У вас є всього 50 мілісекунд, щоб зачепити клієнта. Звучить лячно, проте не варто впадати в паніку. Якщо розробка віжуалу виконана з урахуванням усіх основних правил, вам вистачить і десяти мілісекунд..

Правило №1. Дизайн – лише верхівка айсберга

Щоб скласти перше враження, потрібно докласти нуль когнітивних зусиль: воно повністю ґрунтується на емоціях та почуттях. Звідси й поширена помилка, що технологія віжуала – це створення привабливої картинки. Але насправді зовнішній вигляд лише половина рівняння. Адже ефективний віжуал — це завжди поєднання матеріальних та нематеріальних факторів.

Матеріальні фактори – відчутні. Фактично це все те, що ваші клієнти можуть побачити: елементи дизайну, палітра кольорів, шрифти. Також сюди відноситься якість вашого продукту чи послуги. Своєю чергою нематеріальні — це більше про щось абстрактне: довіру, авторитет, очікування клієнтів. Вони включають:

 • Відчуття зв’язку. Нам подобаються люди, подібні до нас. З правильними елементами дизайну ви надсилаєте сигнал цільової аудиторії: «Гей, я такий самий, як ви, і я можу допомогти».
 • Відповідність очікуванням. Клієнти можуть мати нереалістичне уявлення про ваш бізнес. Продемонструйте, ким ви є і чого від вас можна чекати.
 • Цінності та переконання. Важливо знати та розуміти цінності своєї аудиторії. Зобразіть їх у розробці віжуала, щоб налагодити зв’язок зі споживачем та підтвердити власну надійність.

Коли розробка key visual поєднує всі чинники, ми отримуємо гармонію на виході. Але не всі це розуміють. У школах дизайну таким нюансам не вчать, а на боці бізнесу більшість підприємців навіть не здогадується, що є дві сторони медалі. В результаті неправильна розробка віжуалу обертається дисбалансом матеріального та нематеріального. І вже сьогодні від нейтрального «ну таке» ваш потенційний клієнт переходить до твердого «ні».

Правило №2. Знайдіть себе.

Віжуал має бути відбиттям ключового повідомлення. І крапка. Якщо ваш бренд говорить про спокій та почуття захищеності, а на постерах тим часом палають черепи, у клієнтів буде багато питань. Тому розробка key visual для рекламної кампанії завжди має починатися зі списку нематеріальних факторів. Визначтеся, які асоціації/емоції/почуття ви хочете викликати у споживача. Поставте собі запитання: «Хто ми і що хочемо сказати?».

Правило №3. Не ігноруйте очікування клієнтів.

Уявіть, що ви збираєтесь на індивідуальне заняття до фітнес-тренера. Людину якої статури ви очікуєте побачити у залі? Так і з рекламним віжуалом. Якщо клієнт чекає від вас серйозності та експертності, а ви його лікуєте потішними картинками, тому що «в інших працює», то ви просто гаєте час. Перш ніж хапатися за розробку key visual, з’ясуйте, що від вас хоче споживач, і звідки ростуть ноги у його бажань. Завищені очікування клієнта можуть бути обумовлені:

 • Сарафанне радіо. Наприклад, давній клієнт високо оцінив ваш сервіс та описав у фарбах усі переваги новому покупцю. А у вас тим часом усе змінилося.
 • Попередній досвід. Споживач 10 років тому скористався вашими послугами і плекає спогади про минулі часи.
 • Маркетингові повідомлення. Що обіцяють інші бренди? У порівнянні з ними ви пропонуєте більше чи менше?
 • Особисті потреби. Запитайте кількох клієнтів, чому вони потребують вашого продукту. Відповіді можуть здивувати вас!

Правило №4. Менше вензелів, більше користі.

Як би не було сумно, але кожна третя рекламна кампанія в Україні — це пилюка в очі конкурентам (і покупцям). До дизайну часто ставляться як до твору мистецтва і забувають, що його завдання не радувати око і вигравати статуетки в Каннах, а вирішувати завдання бізнесу. В результаті ми отримуємо гарний і марний віжуал, як у випадку з мікросайтом Toyota. Виглядає напрочуд, тільки що з цим робити, ніхто не знає.

Що ви повинні зробити на цьому сайті та чому відомо одним розробникам

Правило №5. Знайти свою ЦА.

Ми зараз не відкриємо вам Америку, але так: брендам життєво важливо знати свого споживача. Розробка рекламної кампанії не має сенсу, якщо ви не знаєте, як проходить день вашого клієнта і що йому дорого. Коли Mercedes та Dodge продають автомобілі, вони звертаються до двох абсолютно полярних аудиторій. Але як їм вдається зробити той самий продукт привабливим для різних людей? Відповідь проста: вони знають своїх клієнтів і грамотно втілюють ці знання у дизайні.

Приклад з особистого досвіду — рекламна кампанія в Україні для Ahmad Tea. Продукція марки орієнтована на широку аудиторію. Однак ми намагалися створити такий key visual, який би не просто демонстрував палітру смаків Fruit&Herbal, але й справді резонував із людьми, які ведуть здоровий спосіб життя. Адже ми чітко знаємо, що потрібно такому споживачеві: менше кофеїну, більше натуральних інгредієнтів, максимум смаку та користі.

Правило №6. Дешево – антонім слова якісно.

Над вашим віжуалом працюють:

 • арт-директор (розробляє кілька концептів у парі з копірайтером, контролює технічних дизайнерів);
 • менеджер (контролює весь процес та відповідність результату вашим вимогам);
 • технічні та креативні дизайнери;
 • копірайтер (може створювати спільну ідею разом з артдиректором, потім опрацьовує вербальну складову проєкту);
 • підрядники (ілюстратори, фотографи, ретушери, крафтери тощо — залежить від ідеї та складності віжуалу).

Весь процес може зайняти від двох тижнів до місяця.

Тому не варто лякатися вартості розробки рекламного віжуалу – це складна та комплексна робота цілої команди, яка готова ручатися за результат. Почніть прораховувати очікуваний прибуток від кампанії за його участю. Це виправдані інвестиції у розвиток продукту та бренду.Замовити послугу

Контакти потрібні для швидкого зв'язку з вами.

Ми не використовуємо ці дані для інших цілей.

Дякуємо!

Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.